twitter

Comptes de Twitter de l’ #ItworldEdu8. Dimarts.

Escola del Mar, Barcelona: Teresa Guillaumes: Montserrat Escayola: Escola El Turó, Montcada i Reixac: @escolaelturo Nacho Gálvez: @nacho1773 Imma Espinosa: Escola Pia Sitges: Carlos Aguilar: Institut Joan Solà, Torrefarrera: Xavier Piñol: @xavier_pinyol Vedruna Catalunya Educació, Vic: Albert Pijoan: @apijoani Barcelona Activa: @barcelonactiva Col·legi Montserrat: @colemontse Olga Sans: @osanscope Escola Carrilet, Palafrugell: David Llamas: @DllamasDavid Pascual Sánchez: Domènec Rusca: Escola Horitzó, Barcelona: @EscolaHoritzo Jaume Basseda: @JaumeBasseda Maria de Montserrat Oliveras Institut Badalona VII: Mireia Lloret: Jordi Villar: @InstiLab  Institut-Escola Les Vinyes, Castellbisbal: @ielesvinyes Blanca Amengual: @whity_amengual  Institut Salvador Vilaseca, Reus: @SaviReus Ramon Alujas: Francesc Rambla: @frambla Escola Andorrana segona ensenyança: @escolaandorrana Francesc Talàs: Cristina Ramèntol: Escola GEM, Mataró: @escolagem Mònica Geronès: Carla Casas: INS Josep Vallverdú, …

Continue Reading

Comptes de Twitter de l’ #ItworldEdu8. Dilluns.

Jordi Puigneró: @jordiPuignero Albert Forn: Baptista Borrell: @Bbborrell Francesc Pedró: @FrancescPedroED Jordi Vivancos: @jvivancos Mercè Gisbert: @Merce_G Antoni Burgaya: @aburgaya Mikel Agirregabiria: @agirregabiria F. Xavier Sans: José Luis Lázaro: Pau Nin: @pau_nin Ricard Faura: @ricardfaura Imma Marín: @immamarin Laia Arnau: @larnaube Irina Vasilescu: @ivasil63 Stavros Nikou: @stnikou Tullia Urschitz: @utullia Marina Jiménez-Iglesias: Esther Hierro: @esthima Ariadna Martínez: @elfildariadna Marinva: @marinvizate Fernando Trujillo: @ftsaez Ramon Barlam: @rbarlam Rosa Liarte: @rosaliarte Oriol Ripoll: @oriolripoll

Continue Reading

Sandro Maccarrone (2/2): Per innovar cal centrar-se en l’alumne i tenir en compte l’equip dels professors

Presentació Continuem amb l’entrevista a en Sandro Maccarrone. La primera pregunta d’aquesta secció fa referència als interessants vídeos resum que produeixen els alumnes de la classe d’en Sandro. Notes i exàmens E: Els vídeos són un gran exemple d’avaluació no basada en exàmens. Avalues un producte fet pels alumnes. En principi els agrada més… Creus que es pot estendre aquest tipus d’avaluació més enllà de «per pujar nota»? Ho fas? Els vídeos resums van sorgir de la meva pròpia experiència. Els dos anys anteriors els havia fet jo mateix. Faig un vídeo final de comiat dels alumnes a mode de …

Continue Reading